מורה להוראה מתקנת רמת גן

בחרתי ללמד ילדים לקרוא בשיטת לימוד הקריאה של חמוטל שהינו לאחר ששמעתי ממורות על סיפורי ההצלחה הרבים ובעיקר על הייחוד של השיטה ככזו שמלמדת לקרוא בשיטה עקיפה, חווייתית, מהנה. כזו שלוקחת את הילד להרפתקאה קסומה ומכניסה אותו לעולם שלם שנבנה במיוחד עבורו.

אני מאמינה שהתרחקות מהעולם הדידקטי היא הכרחית כדי להרגיע את הנפש, לפתוח את הראש, ולקלוט את יסודות הקריאה בקלות, בהנאה ואפילו מבלי לשים לב. 

פנייה אל מורה להוראה מתקנת רמת גן
ככלל, פנייה אל מורה להוראה מתקנת רמת גן, מתאימה במקרים הבאים:

  • ניתן לפנות אל מורה להוראה מתקנת ברמת גן המלמדת לקרוא בצורה חווייתית החל מגיל חמש, כשהילד בגן טרום חובה. כך הילד ילמד את יסודות הקריאה בהנאה ובשמחה בצורה שתשאיר לו חוויה חיובית ואת אהבת הקריאה.  
  • גם תלמידים בכיתה א יוכלו ללמוד לקרוא במקביל לכיתתם אצל מורה מתקנת לקריאה אם חשוב להוריהם שהם ילמדו בצורה חווייתית, אקטיבית ומהנה.
  • תלמידי כיתה א' ושאר הכיתות יוכלו גם הם להיעזר בשירותיה של מורה להוראה מתקנת רמת גן כאשר נוצרים פערים כלשהם ביניהם לבין שאר הכיתה. אם בהכרת האותיות, הבנת סימני הניקוד, חיבור בין אותיות לסימני ניקוד. וגם במקרים בהם קצב הקריאה שלהם איטי לעומת חבריהם לספסל הלימודים.

היתרונות של הוראה מתקנת בשיטה חווייתית

לעומת צורת הלימוד הפאסיבית והבנויה כמקשה אחת בבתי הספר, להוראה מתקנת בשיטה חווייתית יתרונות רבים. החיבור של התלמיד אל החומר הנלמד בצורה של משחק הוא אינסטינקטיבי, ונשאר לאורך זמן. מערך השיעור החווייתי נתפר במיוחד לצרכיו של הילד. לוקח אותו יד ביד בצורה מהנה במעלה תהליך הלמידה. כאשר הלימוד הוא חווייתי ולא דידקטי, ניתן לבדוק את הפנמת החומר באמצעות משחקים ולא במבדקים. כך אנו מנטרלים כל הרגשה של כישלון. ומעניקים לילד חוויית למידה שרואה את אותו ומעצימה אותו.

מי אני?

מירי ורד מרמת גן. לאחר עשרים שנה שבהן עסקתי במילה הכתובה: למדתי עריכה לשונית באוניברסיטת בר אילן, ערכתי ספרים (ואפילו הוצאתי אחד משלי), הכנתי תלמידים להתמודד עם מטלת כתיבת החיבור ביואל גבע, וכתבתי אינספור כתבות בפלטפורמות דיגיטליות ובעיתונים – החלטתי להמשיך בצעד הבא והוא – ללמד ילדים לקרוא ולזרוע בהם את אהבת הקריאה.

אני מאמינה שלקריאה יש כוח מרפא. לא פחות. היא מעשירה את העולם הרגשי שלנו, מפתחת את הדמיון, משפרת את מצב הרוח, עוזרת לנו להפחית מתחים, מאפשרת לנו לאבד את עצמנו בעולם דמיוני, לברוח מהלחצים והדאגות להפוגה נעימה שאנו זקוקים לה כל כך. היא מעצבת את מי שאנחנו ואת מה שאנחנו מאמינים בו. כמובן שהקריאה גם מעשירה את אוצר המילים והידע הכללי שלנו. הקריאה לתפיסתי היא "המתנה שממשיכה לתת" לכל אורך חיינו. ואני גאה לקחת חלק במסע לרכישת הקריאה בדרך מתקדמת, שונה ומהנה.  

הורים לילדים מגיל 5 ועד כיתה ד' מוזמנים לפנות אליי, לספר לי על ילדיהם ולשמוע ממני פרטים על שיעורי הקריאה החווייתיים שאני מעבירה בביתי ברמת גן.

מירי

Scroll to Top