מורה פרטית לקריאה

מי צריך מורה פרטית לקריאה?

הורים רבים מחפשים מורה פרטית לקריאה עבור ילדיהם מסיבות שונות ומגוונות. יש הורים שרוצים שילדיהם יגיעו לבית הספר כאשר הם כבר יודעים לקרוא. חשוב להם שילדיהם יהיו בנקודת התחלה טובה. מדוע? הרי הדעה הרווחת אומרת שאין ללמד ילדים לקרוא לפני כיתה אלף כדי שלא ישתעממו בכיתה. ההורים עושים זאת כי יותר משהם לא רוצים שילדיהם ישתעממו, הם לא רוצים שילדיהם ייתקלו בקשיים בכיתה, יפתחו פער מול שאר התלמידים וגרוע מכך – יתחילו את שנת הלימודים הראשונה בחייהם בחוויה של תסכול, חוסר מסוגלות, אי הצלחה, ופגיעה בביטחון העצמי. זו הסיבה שהורים רבים רוצים לבטח את ילדיהם, ולשלוח אותם לבית הספר עם ידע באותיות השונות, בצלילי הניקוד, ובחיבור ביניהם.

מורה פרטית לקריאה לילדים בגן חובה

סיבה נוספת לכך שהורים רבים שולחים את ילדיהם בני החמש ללמוד קריאה היא להתחיל לטפל בבעיות או עיכובים שהתגלו בגן החובה, כמו קושי בזיהוי אותיות. במידה וההורים שמים לב שהילד מתקשה בזיהוי אותיות, או לחלופין הגננת מתריעה שישנו איזשהו קושי בזיהוי אותיות – הדבר החכם לעשות יהיה להתחיל לעבוד עם הילד מבעוד מועד כדי שיגיע לכיתה א ברמה של שאר הילדים לכל הפחות ואפילו קורא! דמיינו איזה הבדל של שמיים וארץ בתפיסת העצמי תהיה לילד שכזה. כאשר השקענו בצמצום הפער, חסכנו מהילד עוגמת נפש, תסכול, וייאוש.

נשאלת השאלה, אם ילד מתקשה בשליפה של אותיות ובזיהוי שמות האותיות כבר בגיל הגן – כיצד הוא ילמד דבר מורכב כמו קריאה?

אז כאן נכנסת לתמונה שיטת הלימוד. אנו יודעים כיום שלשיטות לימוד חווייתיות יש יתרונות רבים. כאשר לא מלמדים על ידי דפי עבודה וחוברות, אלא באמצעות משחקים ודמיון, ילדים רבים, גם אלו שהיו מתקשים לו היו לומדים בדרך הקונבנציונלית, מפנימים את החומר.

למידה דרך משחק, יצירה וחוויה, היא למידה לא מודעת, טבעית וזורמת שגורמת לילד להפנים את הנלמד. לימוד קריאה בשיטה שכזו עוקף קשיים שתלמידים נתקלים בהם כשהם לומדים בשיטה הקונבנציונלית. הלמידה מתמקדת באזורים מוחיים אחרים לגמרי של דמיון ויצירתיות ומנטרלת כל קושי.

כאשר הלמידה נעשית באמצעות סיפורים, יצירה ומשחקים, נוצר מרחב בטוח. מרחב בו אין מבחנים, מתח, שגיאות, טעויות ותסכול. אלא מקום של הנאה משותפת, דמיון והרפתקאות המאפשרים הטמעה מהנה ואפילו בלתי מודעת.

כאשר לא מתייחסים לקריאה כאל מטלה שיש לבצע אלא כאל הרפתקה עשירה, משיגים תלמידים מגויסים שנהנים מהתהליך.

כמדריכת קריאה בשיטה של חמוטל שהינו אני שמחה להנגיש לילדים את השיטה. ביחד נצא למסע מופלא מלא בסיפורים ומשחקים. נשחק ונהנה ביחד ובסופו גם נגלה שבעצם למדנו לקרוא.

הורים לילדים מגיל 5 והלאה מוזמנים ליצור קשר ולשמוע פרטים על אודות השיטה.

Scroll to Top