שיעורים פרטיים בקריאה ברמת-גן

הורים שילדיהם מתקשים ברכישת הקריאה לרוב שולחים את ילדיהם אל שיעורים פרטיים בקריאה ברמת-גן או במקום מגוריהם. בשונה מהשיעורים בבתי הספר בהם אין יחס אישי לכל תלמיד ולתלמיד, מורה פרטי מתאים את הגישה לילד הספציפי ולאתגרים עימו הוא מתמודד. זהו אחד היתרונות העיקריים של שיעורי קריאה פרטיים. במסגרת כיתתית המורה צריך לתת מענה לכיתה של תלמידים והוא מתקשה לזהות את תתי המקרים והסוגיות הגורמים לבעיה בקריאה. בשיעורים פרטיים לעומת זאת ניתן לערוך אבחון מדויק של הבעיה ולתת לה מענה. בבתי הספר המורים מלמדים בקצב ובגישה מסוימת שאינם מתאימים לכל התלמידים. בעוד תלמידים חזקים יעמדו בכך, תלמידים מתקשים עלולים להישאר מאחור. גישה פרטנית לעומת זאת, מעריכה את החוזקות והחולשות הייחודיות של התלמיד ומתאימה את מערך השיעור בהתאם.

בנוסף, שיעורים קריאה פרטיים יכולים להציע לתלמידים המתקשים אלטרנטיבה לחוויית הלימוד בכיתה. תלמידים המתקשים בקריאה עלולים  בכיתה להרגיש חוסר ביטחון,

תסכול וכו'. אולם חוויית הלמידה שלהם יכולה להיות שונה לגמרי במסגרת שיעור פרטי. מורה בעל מיומנויות ורגישות יכול לבנות מערך שיעור בו התלמידים חווים הצלחות קטנות ששוות הרבה. ההצלחות הקטנות הללו, יובילו אט אט לחיזוק הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות שיתרמו להמשך התהליך.  

שיעורים פרטיים בקריאה ברמת-גן

הוראה פרטית אינה כפופה לתוכנית הלימוד בבית הספר ויכולה להשתמש בשיטות הוראה חדשניות ומרתקות. שיטות השונות לחלוטין מאופן הלמידה המסורתי בבתי הספר. בין היתר ניתן להשתמש בלמידה באמצעות משחק אשר הופכת את תהליך הלמידה למהנה ואפקטיבי ביותר. משחק הופך את הלמידה לחוויה רב חושית המשפרת את קליטת הידע והפנמתו. כשהתלמיד והמורה הפרטי משחקים ונהנים ביחד, התלמיד נעשה משתתף פעיל בתהליך הלמידה. למעשה, הוא כל כך נהנה מהחוויה, עד שלפעמים הוא אינו מרגיש שהוא לומד. על משחקים שונים ניתן גם לחזור שוב ושוב בהנאה ולחזק היטב את החומר. זאת להבדיל משינונים ותרגולים יבשים.

נשאלת השאלה מתי מומלץ להתחיל עם שיעורים פרטיים בקריאה:

  • כשמדובר בילדי הגן, הדבר תלוי במוכנות של הילד. אם יש לילד רצון עז ללמוד לקרוא בהחלט ניתן לעשות זאת. במיוחד כאשר מדובר בשיטת לימוד באמצעות משחק.
  • ניתן להתחיל בשיעורי קריאה באמצעות משחק בגיל הגן גם כאשר ההורים מעוניינים שילדיהם ילמדו קריאה בשיטה חווייתית, לא מודעת, הקרובה לעולמם, באמצעות משחקים וסיפורים.
  • ניתן גם להתחיל עם שיעורי קריאה בגיל הגן כאשר הילד או הילדה מגלים קושי בזכירת אותיות. אם ההורים או הגננת רואים כי קיים קושי בקליטה ושיום (מתן שם) אותיות, ניתן להתחיל בשיעורים פרטיים כדי להגיע לכיתה אלף כאשר צמצמנו את הפער.
  • תלמידי כיתה א' המתקשים בקריאה, יכולים גם הם לפנות להוראה פרטית. שיעורים פרטיים בקריאה בשיטות חדשניות ובמיוחד שיטות המלמדות באמצעות משחק יכולות להצליח היכן שהשיטה הקונבנציונלית כשלה. ישנם תלמידים שעצם הצגת הקריאה בבתי הספר כמטלה שיש לעשות או שיעורי בית שיש להכין – יוצרים אצלם חוסר עניין. במקרים אלה ניתן לפנות אל שיעורים פרטיים בקריאה ברמת-גן. שיעורים חווייתיים ויצירתיים יוכלו לשנות את התמונה ובתקווה גם להנחיל את האהבה לקריאה.  

מוזמנים לפנות אליי בכל שאלה

Scroll to Top